• Linkek - 34 db

Magyar Vízilabda Klub vezetője

Női vízilabda ob I:

Sima Domino-siker a BVSC ellen

A Domino női vízilabdacsapata bajnoki mérkőzésen 17-6-ra legyőzte a vendég BVSC-t. A Honvéd a második negyedet 9-0-ra (!) nyerte, és 16 perc után már 12-1-re vezetett, így a folytatásban már nem kellett megerőltetnie magát.

Férfi vízilabda ob I, 7. forduló:

Szécsi Zoltán bravúrjainak köszönhetően verte az Eger a Vasast

Egygólos győzelmet aratott a férfi vízilabda-bajnokság hetedik fordulójában az Eger a Vasas ellen. A hazai medencében vízbeszálló Gerendás-alakulat 6-5-re verte az előző szezon bajnokát. A Szeged a Fehérvár ellen edzett egy jót: Varga Tamásék 23-5-re nyertek.
Telt ház – az eltiltott Gerendás György is a nézőtéren foglalt helyet – előtt kezdődött az Eger–Vasas rangadó, amelyen a bajnoki címvédő és eddig veretlen Vasas találkozott a nyáron jelentősen megerősödött hazai együttessel.

Öt és fél percet kellett várni az első gólra, ekkor – emberelőnyből – Nyéki Balázs szerezte meg a vezetést az Egernek, majd Biros Péter bombázott a jobb szélről Nagy Viktor kapujába (2–0).

A második negyed elején a Vasas is értékesített egy emberfórt (Varga Dániel első gólját szerezte a háromból), ám – szintén előnyből – Hegedüs Gábor visszaállította a kétgólos különbséget. A előnygóloknak azonban ezzel még nem szakadt vége, Tóth Márton is eredményes volt, de a nagyszünetben így 3–2-re vezetett a remekül védekező, Eger, amelyben ráadásul Szécsi Zoltán is válogatott formában védett.

A fordulás után egyenlített a Vasas: talán már mondani sem kell, hogy Varga Dániel is előnyből talált be. Azonban az Eger is hamar igazolta, hogy ebben a műfajban továbbra is kiválóak, a harmadik nyolc percben kettőből kettő volt az emberelőny-kihasználási mutatójuk (Biros és a kanadai Aaron Feltham volt eredményes), a záró negyedre így 5–3-as vezetéssel fordulhattak a hazaiak.

A negyedik negyedben aztán csak megtört a jég: hat emberelőnyből szerzett gól után, akcióból is eredményes volt az egyik csapat. Kovács Róbert épp a támadóidő lejártakor lőtt Szécsi kapujába. A Vasas pedig, ha már lendületbe jött, ismét egyenlített, miután Kincses Attila büntetőt harcolt ki Decker Ádámmal szemben, Varga Dániel pedig nem hibázta el az ötméterest. Gyorsan érkezett a válasz, Császár György emberelőnyből volt eredményes.

A hátralevő időben már nem változott az eredmény, a Vasas még emberelőnybe került, ám Heinrich Dávid lövését Szécsi a kapufára tolta, győzött az Eger.