Vízilabda: Döntetlen a Vasas Domino elleni meccsén - ezúttal az Euroligában

• Blogbejegyzések - 39 db
  • Fórumtémák - 10 db
  • Linkek - 34 db

Magyar Vízilabda Klub vezetője

Döntetlent játszott egymással a Vasas és a Domino csapata a férfi vízilabdázók Euroligájában, a C csoport rangadóján. A találkozón a Honvéd már 6-2-re is vezetett, ám a végén Bárány Attila előnyből szerzett góljára volt szükség, hogy pontot mentsen. A végeredmény: 8-8.
Vasas-Domino! Óriási rangadó a honi bajnokságban, de most nemzetközi szinten feszült egymásnak a két magyar csapat. Az Euroliga csoportkörének C jelű kvartettjében ma megkezdődtek a küzdelmek, a két csapat pedig egyből egymás ellen játszott.

A találkozó tétje óriási volt, hisz a hat világbajnokkal felálló Jug Dubrovnikot nem valószínű, hogy mindkét csapatunk meg tudná előzni (persze mi örülnénk a legjobban, ha nem lenne igazunk). Így közvetve, vagy közvetlenül a két magyar elitalakulatnak egymáson keresztül vezethet az útja a negyeddöntőbe.

Az első állomáson, a szombati Komjádiban rendezett összecsapáson már az első negyedben látszott, hogy két kivételes képességű együttes játszik egymás ellen. A védelemre összpontosítva sem a Vasas, sem a Honvéd ne hagyott túl sok levegőt riválisának, így a szünetben mindössze 1-1 állt az eredményjelző táblán.

A második negyedben, mikor Hárai Balázs 2-2-re módosította az állást, nem sokan gondolták volna, hogy négy Domino-találat következik a meccsen - pedig ez történt.

Székely Bulcsú előnyből szerzett, majd Vindisch Ferenc találata 4-2-es vendégvezetést eredményezett a nagyszünetre. Sőt a harmadik szakaszban Fodor Rajmund és Szivós Márton góljaival már 6-2 is vezetett az előző bajnokság ezüstérmese - a bajnok ekkor azonban megemberelte magát.

A játékrész közepétől a Vasas percei következtek. Tóth Márton remek megúszást követő gólja, és Steinmetz Ádám szerencsésen pattanó labdája már látótávolságon belülre hozta az angyalföldieket.

A negyedik negyedben minden ott folytatódott, ahol a harmadikban abbamaradt. Ismét a Vasas támadásai végződtek eredményesen, míg a Domino játékosainak kezei megremegtek a másik oldalon. Persze ehhez kellett, hogy Nagy Viktor teljesítménye is feljavuljon a hazaiak kapujába.

Szóval, amikor Varga Dániel a záróperiódus közepén a hálóba varta a labdát, már a Vasas vezetett 7-6-ra. Hárai azonban kibrusztolt magának egy helyzetet, és gyönyörű egyéni alakítását követően egyenlített.

Alig két perccel a mérkőzés vége előtt Varga Dániel értékesített egy emberelőnyt - érett a Vasas-siker. Természetesen a játékvezetők a másik oldalon visszaadták a lehetőséget, a labdát pedig Bárány húzta a kapuba. A vége igazságos 8-8 lett.