Vízilabda: FÉRFI VÍZILABDA OB I - 6. forduló

• Fórumtémák - 10 db
  • Linkek - 34 db

Magyar Vízilabda Klub vezetője

Az angyalföldiek már most üzentek: szó sem lehet trónfosztásról!

A bajnoki címvédő TEVA-Vasas Plaket vízilabdacsapata az ob I 6. fordulójának szuperrangadóján 9-7-re legyőzte az elsőszámú trónkövetelőt, a tavalyi ezüstérmes Domino-BHSE együttesét.

A hétvégén, a bajnokság 5. fordulójában a címvédő Szolnokra látogatott, a tavalyi ezüstérmes pedig a Népligetben vendégszerepelt. A Honvéd és a Vasas is nyögvenyelősen kezdett, de a végére érvényre juttatta a tudásbeli különbséget és a rutint, így a Ferencváros, illetve a Tisza-parti főiskolás alakulat hiába küzdött derekasan, végül kapitulált.

Az angyalföldiek célja nem lehetett más a rangadón, minthogy a szezon korai szakaszában egyértelművé tegye valamennyi riválisának, s elsősorban a Dominónak, nem szeretne újabb tizennyolc évet várni, hogy felállhasson a dobogó legfelső fokára (1989, 2007).

Ennek megfelelően óriási elánnal kezdte a házigazda a Komjádi-uszodában rendezett szuperrangadót. Ahhoz, hogy az első nyolc perc után 4-0 álljon a mátrixtáblán kétségkívül a hazai remeklésen kívül Kovács István tanítványainak gyámoltalansága is kellett, a Kőér utcai társulat gyengén védekezett és csapnivalóan támadott, az emberelőnyös helyzetekkel pedig egyszerűen nem tudott mit kezdeni.

A Vasas-gólok futószalagon jöttek, a túloldalról válasz pedig egyáltalán nem érkezett. A vendégek közül Székely Bulcsú járt legközelebb ahhoz, hogy betaláljon, de a Csucsu becenévre hallgató sydneyi bajnok is csak kapufáig jutott. A második etapot megelőző röpke szünetben Kovács-mester hevesen gesztikulált, felvázolta a taktikát, intelmei azonban fabatkát sem értek. Hiszen a játékrész derekán már 6-0 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünetig kétszer is betalált a Honvéd, ettől függetlenül Földi László kisimult arccal, ráncok nélkül vonult az öltözőbe remek napot kifogó játékosaihoz (7-2). A fordulás után kapaszkodott a látogató, kétszer is háromgólosra csökkentette szakadéknyi hátrányát (előbb 7-4, majd 8-5), ettől függetlenül nem sikerült lőtávon belülre kerülnie.

A záró felvonásban már megengedhette azt a luxust is a vendéglátó, hogy visszavegyen egy picit a lendületből, győzelme ugyanis egy pillanatig sem forgott veszélyben. Második vereségét is elszenvedte a bajnokságban a Domino, az Eger után a Vasastól is kikapott.

A Szeged nyerte a trónkövetelők „háborúját” az Eger ellen:
Kétgólos győzelmet aratott a Szeged az Eger ellen a magyar férfi vízilabda-bajnokság élvonalában (ING OB I.). Gyöngyösi András alakulata hazai medencében, 10-8-ra verte az előző szezon bronzérmesét. Nyert a Ferencváros, az OSC a sírból mentett pontot a Szolnok ellen.
A játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt találkozója az Eger szegedi vendégjátéka volt. Az elmúlt szezon két (vesztes) elődöntősének háborúra emlékeztető mérkőzését pedig a Szeged nyerte 10-8-ra.

Jól kezdett a vendégcsapat, már az első negyed közepén 3-1-re vezetett. A meccs korai szakaszában azonban sikerült megtörnie a Szegednek az Eger lendületét, és villámgyorsan 3-3-ra egalizált.

A folytatásban azonban kisebb meglepetésre a hazai gárda lépett meg riválisától. A kemény küzdelemben a Szeged alig engedte kibontakozni a talán nagyobb nevekből álló hevesi alakulatot.

Elöl pedig az 5 gólig jutó balkezes Balatoni Máté egyedül vitte hátán csapatát. A balkezes játékosnak köszönhetően a vendéglátók a zárónegyednek 8-5-ös állással vágtak neki.

A végén már nem hibázott a Gyöngyösi-csapat, s 10-8-as győzelmet aratott.

A Ferencvárosnak egynegyedni jó, de legalább is eredményes játék elég volt az idén harmatgyenge BVSC othonában. Sommossy József tanítványai már a félidőben négy góllal vezettek, köszönhetően a második negyedben lőtt öt góljuknak. A magabiztos előny bírtokában pedig a Fradi már nem erőltette túl magát, s akülönbséget megtartva 9-5-re nyert.

Az OSC szinte reménytelen helyzetből mentett pontot a Szolnok ellen. A tiszaparti csapat 9–6-ra is vezetett a zárónegyedben, és már győztesnek látszott, ám Hangody László góljával 2 másodperccel vége előtt a vendégek döntetlenre (9-9) mentették a mérkőzést.